Najczęściej zadawane pytania

Umawianie wizyt
W ofercie Wellbee znajdziesz takie formy wsparcia, jak:
  • indywidualna psychoterapia dorosłych we wszystkich nurtach terapeutycznych (krótko i długoterminowa, konsultacje psychoterapeutyczne)
  • psychoterapia par
  • coaching, mentoring
  • interwencja kryzysowa
  • konsultacje psychodietetyczne
  • konsultacje seksuologiczne
  • konsultacje rodzicielskie
  • psychoterapia młodzieży
  • wsparcie psychologa sportowego
  • terapia uzależnień
  • psychoedukacja
  1. Upewnij się, że masz dostęp do internetu.
  2. Zapewnij sobie cichą, prywatną przestrzeń.
  3. Przygotuj słuchawki z mikrofonem oraz szklankę wody.
  4. Aby uzyskać więcej wskazówek kliknij w ten link.
Tak, pomagamy zdalnie oraz stacjonarnie. Aby sprawdzić, który specjalista ma gabinet w Twoim mieście, zaznacz opcję „W gabinecie” podczas wyszukiwania.
Tak, możesz odwołać lub przełożyć wizytę do 24 godzin przed umówioną godziną jej rozpoczęcia.
Oczywiście, ale jeżeli zrobisz to później niż 24h przed rozpoczęciem wizyty, nie będziemy mogli zwrócić Ci pieniędzy.
Nie, ale założenie konta zajmie kilkanaście sekund, nic nie kosztuje i wiele Ci ułatwi :) Z poziomu konta możesz np. szybko odwoływać i przekładać wizyty oraz sprawdzać płatności.
Wybór specjalisty
W Wellbee znajdziesz specjalistów z zakresu psychoterapii, psychoedukacji, psychodietetyki, seksuologii, rozwoju osobistego, interwencji kryzysowej, terapii uzależnień i psychologii sportu.
Zatrudniamy wyłącznie psychoterapeutów po przynajmniej drugim roku 4-letniej szkoły terapeutycznej oraz specjalistów posiadających udokumentowane kwalifikacje w pozostałych dziedzinach.

Starannie dobieramy osoby, z którymi współpracujemy. Tylko około 35% specjalistów na rynku spełnia nasze standardy i przechodzi przez proces rekrutacji.
Możesz samodzielnie wybrać specjalistę i skorzystać z dostępnych filtrów wyszukiwania lub umówić się na bezpłatną konsultację z Opiekunem Wellbee, który pomoże Ci dobrać specjalistę dopasowanego do Twoich potrzeb.
Płatności
Koszt wizyty zaczyna się od 159 zł. Ceny konsultacji zależą od doświadczenia i wykształcenia specjalisty. Sesja dla jednej osoby trwa zazwyczaj około 50 minut.
Psychoterapia
Oczywiście! Istnieje szereg badań naukowych potwierdzających, że psychoterapia online (np. terapia poznawczobehawioralna online) jest przynajmniej tak skuteczna, jak terapia tradycyjna.

Badania pokazują, że psychoterapia online przynosi istotne efekty w przypadku szeregu zaburzeń (m.in. depresji, fobii społecznej, OCD, PTSD). Co więcej, badania i metaanalizy wskazują na brak różnic pomiędzy skutecznością terapii online a offline.
Konsultacja online odbywa się za pośrednictwem komputera, telefonu lub tableta. Psychoterapeuta porozmawia z Tobą za pomocą wideokomunikatora, a link do pokoju rozmowy otrzymasz od razu po umówieniu się na wizytę. Jedyne, czego potrzebujesz, to dostęp do internetu oraz cicha, prywatna przestrzeń.
Psychoterapia to proces dostępny dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie i swoje zachowanie, a także chce przyjrzeć się swoim emocjom. To również skuteczna forma pomocy dla osób, które doświadczają różnych trudności w obszarze zdrowia psychicznego.
Terapia to inwestycja w siebie, w lepsze relacje ze sobą i otoczeniem. Celem psychoterapii jest poprawa dobrostanu i zdrowia psychicznego, ale też konstruktywne radzenie sobie z kryzysami, czy łagodzenie objawów utrudniających funkcjonowanie. Podczas terapii możesz skupić się na własnym rozwoju, skutecznie wyleczyć strukturę osobowości, czy wypracować zdrowe sposoby dbania o siebie i zaspokajania swoich potrzeb.
Rozważ wsparcie psychoterapeuty, gdy doświadczasz takich problemów, jak:
  • problem z samoakceptacją
  • niska samoocena
  • pragnienie wewnętrznych zmian i rozwoju,
  • obniżony nastrój, depresja, lęk, zaburzenia lękowe
  • problemy w relacjach z innymi
  • problem z wyrażaniem albo regulowaniem emocji
  • kryzys życiowy, np. rozstanie, choroba
  • relacja z jedzeniem i ciałem (w tym zaburzenia odżywiania)
  • samotność
  • nadmierny stres, zamartwianie się
  • wypalenie zawodowe
  • kryzys rodzicielski
  • traumatyczne przeżycia
  • problemy ze snem
  • problemy seksualne, w tym związane z własną seksualnością oraz tożsamością seksualną
  • zaburzenia osobowości
  • niepokojące objawy, np. ataki paniki, odrętwienie emocjonalne, niewyjaśnione bóle.
Gotowość do psychoterapii to indywidualna sprawa. Dla jednej osoby będzie to naturalny wybór, podczas gdy inna będzie potrzebowała więcej czasu, aby dojrzeć do podjęcia tej decyzji. Najważniejsze, aby dać sobie tyle czasu, ile będzie potrzebne i do niczego się nie zmuszać.

W razie wątpliwości możesz porozmawiać z Opiekunem Wellbee, który odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z psychoterapią.
Pierwsze sesje psychoterapii to czas, kiedy psychoterapeuta Cię poznaje, wskazuje obszar do pracy i wspólnie z Tobą ustala cele terapeutyczne oraz plan terapii. Zawiera też z Tobą kontrakt terapeutyczny, w którym ustala zasady współpracy. Możesz spodziewać się pytań o powody zgłoszenia się na psychoterapię, oczekiwania co do jej efektów, a także o życie prywatne i zawodowe oraz problemy, których obecnie doświadczasz.

Nie musisz się przygotowywać do tej rozmowy. Wystarczy, że będziesz szczerze mówić o tym, co Cię uwiera. Pamiętaj, że to Twój czas i też bez obaw możesz zadawać pytania swojemu psychoterapeucie :)
Nurty terapeutyczne określają założenia na temat procesu terapeutycznego i technik pracy z pacjentami. Niektóre formy terapii są bardziej efektywne w przypadku określonych zaburzeń niż inne, ale nie oznacza to, że konkretny nurt nadaje się do pracy tylko z tymi zaburzeniami.

Zgodnie z aktualną wiedzą naukową nurt terapeutyczny ma drugorzędne znaczenie, a o powodzeniu procesu terapeutycznego decyduje przede wszystkim relacja z psychoterapeutą oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Na co jeszcze wpływa nurt terapeutyczny?
  • Na postawę, jaką w trakcie spotkań przyjmuje psychoterapeutka. Może być np. bardziej lub mniej dyrektywna.
  • Na częstotliwość spotkań i czas trwania psychoterapii.
  • Określa kontekst, w jakim pacjent będzie starał się zrozumieć swoje problemy. Czyli to, w jakim stopniu skupi się na aktualnych zdarzeniach, a w jakim na przeszłości, czy funkcjonowaniu w otoczeniu.
Istnieje wiele nurtów psychoterapii. Do najpopularniejszych zalicza się takie nurty, jak: psychodynamiczny, psychoanalityczny, poznawczobehawioralny (CBT), systemowy, integratywny i humanistycznoegzystencjalny (gestalt).

Tutaj dowiesz się więcej na temat różnic między poszczególnymi nurtami.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego nurtu, rekomendujemy umówienie się na bezpłatną rozmowę z Opiekunem Wellbee.
Psychoterapeuta online świadczy takie same usługi jak psychoterapeuta w gabinecie. Różnica polega na tym, że rozmawia z Tobą za pomocą wideokomunikatora, a wizytę możesz odbyć z dowolnego miejsca na Ziemi. Wielu terapeutów mających gabinet prowadzi również terapię zdalną i na odwrót.
Poddawanie się systematycznej superwizji jest ważnym standardem w zawodzie psychoterapeuty. Proces ten polega na konsultowaniu swojej pracy ze specjalistami mającymi dużo większe doświadczenie i kwalifikacje do weryfikowania sposobu pracy innych psychoterapeutów. W Wellbee zapewniamy superwizję wszystkim specjalistom.
Konsultacja psychologiczna to jednorazowe spotkanie z psychologiem. Pomoc psychologiczna w tym terapia psychologiczna (lub terapia psychologiczna online) polega na doraźnym, krótkoterminowym wsparciu w radzeniu sobie z trudnościami lub kryzysową sytuacją.

Psychoterapeuta posiada kwalifikacje i narzędzia do tego, aby zająć się nawracającymi trudnościami, powtarzanymi schematami zachowania i głęboką pracą z emocjami czy przekonaniami. Psychoterapeuta pomaga rozwiązywać trudności, których źródło tkwi w Twoim sposobie myślenia, czy zachowania.
Psycholog (psycholog online) pomaga w przejściu przez kryzysową sytuację lub udziela doraźnego wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami dotyczącymi codziennego funkcjonowania. Krótkoterminowa terapia psychologiczna może mieć również formę terapii psychologicznej online.

Powodem wizyty u psychologa mogą być zarówno problemy w pracy i stresujące zmiany życiowe, jak i ogólne pogorszenie nastroju. U niektórych psychologów posiadających odpowiednie uprawnienia zrobisz też testy i otrzymasz na ich podstawie opinię psychologiczną, która bywa potrzebna do prowadzenia leczenia neurologicznego lub psychiatrycznego.
Ani psycholog, ani terapeuta nie są uprawnieni do leczenia farmakologicznego i wypisywania recept. Leki może nam dobrać jedynie lekarz psychiatra (w tym psychiatra online), najczęściej na podstawie przeprowadzonego wywiadu klinicznego.
W Wellbee nie zajmujemy się psychoterapią rodzin oraz psychoterapią dzieci. Osoby, które doświadczają trudności w relacjach z bliskimi lub rodzicielstwie znajdą w naszej ofercie psychoterapię par, psychoterapię indywidualną, konsultacje rodzicielskie oraz psychoterapię młodzieży z wykwalifikowanymi terapeutami młodzieży (dla osób nastoletnich poniżej 18 roku życia).

Konsultację psychologiczną dzieci przeprowadza psycholog dziecięcy.
Psychoedukacja
Psychoedukacja polega na poszerzaniu wiedzy psychologicznej oraz rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Zaliczamy do niej wszystkie działania, które wspierają budowanie samoświadomości oraz dobrostanu psychicznego.

Specjaliści psychologii, psychoterapii i psychiatrii uważają psychoedukację za najważniejszy element profilaktyki zdrowia psychicznego oraz leczenia wielu zaburzeń, chorób i problemów psychicznych, m.in. depresji.

Najpopularniejsze formy psychoedukacji to kursy, filmy, artykuły, inne materiały samopomocowe oraz indywidualne i grupowe spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą.
Psychoedukacja wpływa na podniesienie poziomu satysfakcji życiowej, a jej celem jest wsparcie wewnętrznego rozwoju. Dzięki psychoedukacji lepiej rozumiemy siebie i swoje problemy, a także rozwijamy umiejętności radzenia sobie z kryzysami, chorobami oraz zaburzeniami (np. depresją). Uczymy się też rozpoznawać niepokojące objawy, obserwować swoje emocje i kształtować nowe strategie regulowania ich.

Psychoedukacja uwrażliwia nas również na innych, uczy empatii i troski o drugiego człowieka. W toku psychoedukacji poznajemy narzędzia, które umożliwiają nam uważne budowanie dobrej relacji ze sobą i z innymi.

Działania psychoedukacyjne są też nieocenionym wsparciem w leczeniu zaburzeń psychicznych. Obniżają ryzyko nawrotów choroby, zwiększają odporność na stres, podnoszą samoocenę i zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Specjaliści psychiatrii, psychoterapii i psychologii uznają psychoedukację za kluczowe wsparcie procesu leczenia.

Psychoedukacja wpływa także na wzrost społecznej świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego. Jej ważnym celem jest zapobieganie stygmatyzacji związanej ze specjalistycznym leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych, takich jak np. depresja.
Rozwijanie się w sferze emocjonalnej to ważny element codziennego życia. Rozważ skorzystanie z psychoedukacji, gdy:
  • Chcesz lepiej poznać siebie
  • Chcesz nauczyć się rozumieć i regulować swoje emocje
  • Chcesz nauczyć się lepiej komunikować z innymi i budować dobre relacje
  • Szukasz skutecznych sposobów na poradzenie sobie ze stresem, niepokojem lub lękiem
  • Doświadczasz trudności w obszarze zdrowia psychicznego
  • Jesteś w procesie psychoterapii i chcesz rozwinąć nabyte umiejętności
  • Chcesz nauczyć się wspierać bliską osobę w kryzysie (np. zaburzenia, depresja)
  • Jesteś w trakcie specjalistycznego leczenia i potrzebujesz dodatkowego, uzupełniającego wsparcia.
Jeśli doświadczasz niepokojących objawów, które utrudniają ci codzienne funkcjonowanie i utrzymują się od dłuższego czasu, rekomendujemy najpierw udać się na konsultację do specjalisty z obszaru psychiatrii, psychoterapii lub psychologii.

Potrzebujesz terapii lub konsultacji?

+48 22 307 32 24Jesteśmy dla Was:
pon.-pt. 8:00–20:00
sob.-niedz. 11:00–14:00

Jesteś w kryzysie, a sytuacja, w której się znajdujesz, zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu?

112Zadzwoń pod numer alarmowy
116 111Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Wellbee Sp. z o.o.
ul. Chmielna 2/31
00-020 Warszawa
Znajdziesz nas na: