Gadżety erotyczne pod choinkę – genialny pomysł czy totalne faux pas?

18 grudzień 2021
9 min czytania
Akcesoria erotyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Zwiększa się nasza otwartość i świadomość społeczna, coraz częściej przyjmujemy do wiadomości, że zabawki mogą być ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego. Jak przygotować się do wejścia w ten intrygujący obszar?
Gadżety erotyczne pod choinkę – genialny pomysł czy totalne faux pas?
Spis treści

Akcesoria erotyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Zwiększa się nasza otwartość i świadomość społeczna, coraz częściej przyjmujemy do wiadomości, że zabawki mogą być ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego. Powoli do lamusa odchodzi przekonanie, że korzystanie z nich jest powodem do wstydu. Świat gadżetów erotycznych daje ogromne możliwości wyboru, który może nieco przytłoczyć osoby początkujące. Jak więc przygotować się do wejścia w ten intrygujący obszar? I czy gadżety erotyczne pod choinkę to w ogóle dobry pomysł?

Naturalne jest, że pierwszym krokom będzie towarzyszył niepokój czy zawstydzenie – to zupełnie normalne w sytuacjach, kiedy próbujemy czegoś nowego. Stres związany z nowością można jednak na różne sposoby oswajać. Przede wszystkim bądźmy dla siebie wyrozumiali i dajmy sobie czas. Spróbujmy też uzbroić się w niezbędną wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób zacząć przygodę z zabawkami erotycznymi.

Pamiętajmy, że nie ma uniwersalnego gadżetu, który sprawdziłby się wszystkim bez wyjątku. Każdy_a z nas jest jedyny_a w swoim rodzaju – mamy inną wrażliwość na bodźce, różną budowę ciała, różne rzeczy nas podniecają, mamy inne potrzeby. Zaczynając przygodę z akcesoriami, na pewno trzeba wziąć pod uwagę, co sprawia nam największą przyjemność w życiu seksualnym, jaki rodzaj stymulacji czy dotyku daje nam największą satysfakcję. Warto przemyśleć, czy gadżet ma służyć tylko do masturbacji, do seksu z drugą osobą, czy może pełnić obie te funkcje.

Bezpieczeństwo przede wszystkim (jak to w seksie)!

Przede wszystkim jednak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Sprawdzajmy, z jakich materiałów wykonany jest gadżet, czy są to tworzywa bezpieczne dla zdrowia (np. silikon medyczny, gładkie tworzywo ABS) i czy posiada odpowiednie atesty.  Warto kupować akcesoria od sprawdzonych producentów, w sprawdzonych sklepach internetowych czy stacjonarnych. Będziemy mieć wtedy większą pewność, że sprzedawcy troszczą się o jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów.

Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się nad budżetem, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup zabawek. Lepiej wstrzymać się z zakupem, jeśli mamy na oku konkretne akcesorium, ale nie do końca nas w danej chwili na nie stać, niż kupować jego tańszy zamiennik z niesprawdzonych źródeł (np. Aliexpress). Chodzi tu w końcu o nasze zdrowie. Świetny gadżet nie musi być jednak drogi! Na rynku jest wiele różnych opcji, a na końcu artykułu znajdziecie listę z naszymi propozycjami w różnych zakresach cenowych 😊.

Partnerem wpisu jest Easy Toys, który w ofercie posiada m.in. zestawy łączone na każdą kieszeń. Na końcu artykułu znajdziesz kod zniżkowy do sklepu easytoys. pl

Gadżety erotyczne pod choinkę – czy to prezent dla każdego?

Planując zakup akcesoriów erotycznych w ramach prezentu, trzeba z pewnością wziąć po uwagę wiele kwestii. Sporo zależy od tego, kogo chcemy obdarować i w jakiej relacji jesteśmy z tą osobą. Czy jest to nasz_a partner_ka, przyjaciel_ółka, kolega_żanka z pracy? Albo czy taki prezent nie będzie przekroczeniem jakiejś granicy w tej relacji? Czy nie będzie to naruszeniem poczucia bezpieczeństwa, zaufania? Lub też nie sprawimy tej osobie przykrości, nie zranimy jej lub nie zawstydzimy? Czy mamy wystarczającą wiedzę o tej osobie, o jej upodobaniach, stosunku do akcesoriów erotycznych? Aby na pewno jest to prezent, z którego się ucieszy? Czy gadżet jej się spodoba i sprawi przyjemność?

Jakkolwiek gadżety erotyczne pod choinkę wydają się oryginalnym, nieszablonowym pomysłem prezentowym, tak musimy wziąć pod uwagę, że pływamy tu po mocno intymnych wodach. Dobrze więc zachować wyjątkową ostrożność. Powyższe pytania to tylko jedne z wielu, jakie powinniśmy sobie zadać, zanim podejmiemy decyzję o obdarowaniu kogoś erotycznym upominkiem.

Skąd wiedzieć, czy gadżet erotyczny to trafiony prezent?

Po pierwsze: możemy po prostu… zapytać! Zapytaj, czy dana osoba chciałaby dostać zabawkę erotyczną w ramach prezentu pod choinkę. Jeśli tak, to może ma jakąś wymarzoną? W sferze seksualności komunikacja jest kluczem do sukcesu i uniknięcia nieporozumień. W sytuacji, kiedy zależy nam, żeby była to niespodzianka, możemy spróbować „wybadać”, co dana osoba sądzi o takich prezentach, czy według niej są ok, od kogo fajnie dostać takiego rodzaju upominek, itd. Rozmowa to podstawa!

Gdy bliska osoba sama zapisuje na swojej „liście do Mikołaja” gadżet erotyczny, to z głowy mamy rozmyślanie, czy będzie to prezent na miejscu. Schody mogą się zacząć, jeśli nie mamy żadnej wskazówki na temat tego, jaki to miałby być gadżet. W tej sytuacji możemy zastanowić się, co wiemy o preferencjach tej osoby. Co lubi, a czego nie lubi? Może ma już jakieś zabawki i dzieliła się z nami swoimi wrażeniami na ich temat? Dobrym rozwiązaniem będzie też w takim przypadku zakup vouchera upominkowego do sklepu erotycznego. Wtedy nasz_a bliski_a sama będzie mógł_ogła wybrać to, czego pragnie.

Drugie „przede wszystkim” – szacunek

Podstawą przy wręczaniu prezentów o charakterze erotycznym powinien być zawsze szacunek do drugiej osoby. Jeśli ktoś się otwarcie sprzeciwia i mówi wprost, że nie życzy sobie takiego rodzaju upominków, po naszej stronie leży zaakceptowanie tego i wycofanie się z naszych zamiarów. Poziom seksualnej otwartości to sprawa niezwykle indywidualna, nie wszyscy chcą i muszą eksperymentować ze swoją seksualnością przy pomocy gadżetów. Pamiętajcie też, że akcesoria erotyczne to nie tylko wibratory czy dilda, może to być również gra, książka, świeca do masażu czy bielizna. Możliwości jest naprawdę wiele.

Gdzie szukać gadżetów?

Sklepy zabawkami erotycznymi dostępne są zarówno online, jak i stacjonarnie. Większość sklepów ma w ofercie doradztwo dla swoich klientów i klientek. Gdy nie jesteśmy zdecydowani, konsultanci i konsultantki mogą nam pomóc w wyborze odpowiedniego gadżetu, dopasowanego do indywidualnych „potrzeb użytkownika”. Doradcy mogą również podpowiedzieć, co cieszy się obecnie największą popularnością wśród kupujących, co się najlepiej sprawdza lub co jest polecane. 

Gadżety erotyczne pod choinkę – nasze polecajki

Wibratory, wibratory dla par i masażery

Wibratory mogą mieć przeróżne kształty, wielkości, faktury, możliwości zastosowania i rodzaje stymulacji. Dzięki wielu możliwościom możemy wręcz idealnie dopasować wybór konkretnej zabawki do swoich potrzeb. Masażery to świetny gadżet do relaksu i odkrywania stref erogennych. Można je stosować na całe ciało, poznając zarówno ciało swoje, jak i partnera_ki. Przykładowe produkty:

Satisfyer Pro G-Spot Rabbit
Satisfyer Pro G-Spot Rabbit
Rocks-Off Chaiamo

Stymulatory / masażery łechtaczki

Ta kategoria dzieli się na wibrujące masażery i bezdotykowe stymulatory łechtaczki (wykorzystujące fale powietrzne lub soniczne/dźwiękowe). Mogą być sterowane zarówno za pomocą aplikacji, jak i ręcznie.

Zestaw Satisfyer Pro Penguin

Dilda

Podobnie jak w przypadku wibratorów, mogą mieć one różne kształty, wielkości, faktury czy możliwości zastosowania. Często różnią się między sobą również materiałem – mogą być silikonowe, szklane czy stalowe. Przykładowe produkty:

Akcesoria dla osób z penisem

Masturbatory można podzielić na te imitujące sztuczne pochwy i takie, które w niczym nie przypominają wyglądem miejsc intymnych, przykładowo:

Pierścienie uciskowe, ringi ułatwiają utrzymywanie wzwodu, powodują silniejszą erekcję i mogą wydłużać czas trwania stosunku. Dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach:

Pompki erekcyjne wytwarzają podciśnienie, które zwiększa napływ krwi do penisa, powodując wzwód. Pompki różnią się wielkością, a rozmiar dopasowywany jest do penisa we wzwodzie.

Masażery prostaty stworzone po to, by zapewnić masaż męskiego punktu G. Rozmiar – podobnie jak w przypadku innych akcesoriów analnych – dobieramy pod kątem „zaawansowania użytkownika”, tj. czy jest osobą początkującą, czy bardziej zaawansowaną.

Akcesoria analne (korki, zatyczki, kulki) również dobieramy, biorąc pod uwagę zaawansowanie użytkownika.

Od przybytku głowa nie boli

Na dzisiejszym rynku akcesoriów erotycznych możemy znaleźć naprawdę wszystko. Nawet jeśli jesteśmy bardzo wymagającymi klientami, posiadającymi „nieszablonowe” preferencje seksualne czy potrzeby – na pewno uda nam się wyniuchać coś dla siebie 😉. Powyższe przykłady są jedynie małym wycinkiem z wielkiego świata obfitości.

W szerokich ofertach sklepów erotycznych znajdziemy również różnego rodzaju meble erotyczne (np. huśtawki, poduszki, rampy, uprzęże z poduszkami), akcesoria umożliwiające aktywność seksualną na odległość (np. wibrujące jajeczka sterowane przez aplikację w telefonie), gadżety BDSM czy inne „kinkowe” akcesoria (np. pejcze, kajdanki, kneble, zaciski, liny), bieliznę i odzież erotyczną, akcesoria do masażu (np. świece, olejki), jak i gry erotyczne (np. Tease&Please  “Discover your lover”, Bijoux Indiscrets „Lucky Love Dice”).

Gadżety erotyczne pod choinkę? Żaden problem!

A co, jeśli zabawki nas nie interesują?

Dla osób chcących poznać swoją seksualność i zacząć ją eksplorować niekoniecznie przy pomocy akcesoriów, szczerze polecamy książkę pt. „Warsztaty intymności” autorstwa Agnieszki Szerzyńskiej. Jest to idealne „narzędzie” do odkrywania, czego poszukujemy w seksie i co w nim lubimy. Poprzez lekturę uczymy się, jak wyrażać swoje potrzeby i dbać o swoje granice. Mamy też okazję przyjrzeć się temu, co jesteśmy w stanie zrobić, żeby urozmaicić swoje życie seksualne, pozostając w zgodzie ze sobą.

Co ciekawe, książka powstała również w wersji dla par i jest kierowana do osób, które chciałby zadbać o sferę seksualną w swojej relacji. Tworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy na temat seksu czy komunikowanie swoich potrzeb partnerowi_ce – tego nauczymy się po przeczytaniu „Warsztatów intymności dla par”.

Lekturę można dodatkowo urozmaicić, dokupując karty „Intymne rozmowy”. Mogą one nieco ułatwić rozpoczęcie rozmów na temat seksu i intymności w Waszym związku.

Inne warte uwagi pozycje książkowe to:

Chcąc zadbać o swoją seksualność i zdrowie seksualne, warto również poszukać różnego rodzaju warsztatów, kursów, grup czy szkoleń organizowanych w Waszym mieście lub online. Przy eksplorowaniu seksualności ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia, bo możliwości jest niezliczenie wiele. Często trzeba tylko po prostu chcieć je dostrzec.

Zarówno książki, jak i kursy/warsztaty mogą być ciekawym pomysłem na prezent pod choinkę. Jednak z uwagi na to, że one również dotyczą tej najbardziej intymnej sfery naszego życia, powinniśmy się kierować podobnymi zasadami jak w przypadku kupowania gadżetów erotycznych. Nie chcemy przecież popełnić towarzyskiej gafy 😉.

Partnerem wpisu jest EasyToys.pl – sklep z gadżetami i akcesoriami erotycznymi. Mamy dla Was kody rabatowe:

  • WELLBEE50 – 50 zł rabatu przy zamówieniu na min. 300zł. Rabat łączy się z innymi promocjami i jest ważny do 31.12.2023 roku.
Sylwia Wierzbicka

Sylwia Wierzbicka

Jestem psycholożką i seksuolożką. Zajmuję się indywidualnym wsparciem osób dorosłych doświadczających trudności związanych ze sferą seksualną. Najważniejszym aspektem pracy jest dla mnie tworzenie bezpiecznej, nieoceniającej i akceptującej przestrzeni. Do każdej osoby podchodzę z otwartością oraz szacunkiem dla jej indywidualności i różnorodności.

Oferuję pomoc m.in. w: trudnościach w zrozumieniu i zaakceptowaniu własnej seksualności, radzeniu sobie ze stygmatyzacją, autostygmatyzacją oraz stereotypowymi przekonaniami dotyczącymi seksualności, zwiększaniu świadomości dotyczącej własnego ciała i seksualności, problemach w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji partnerskich.

Potrzebujesz terapii lub konsultacji?

+48 22 307 32 24Czynne od poniedziałku do piątku 8-21
Weekendy od 10 do 14

Jesteś w kryzysie, a sytuacja, w której się znajdujesz, zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu?

112Zadzwoń pod numer alarmowy
116 111Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Wellbee Sp. z o.o.
ul. Chmielna 2/31
00-020 Warszawa
Znajdziesz nas na: