Doświadczenie
Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w indywidualnej pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej, zarówno na oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie, jak i w gabinecie prywatnym oraz Centrum Psychoterapii i Seksuologii Empatia.
Obszary pracy
Towarzyszę osobom z różnymi trudnościami w obszarze relacji, regulacji emocji, poczucia własnej wartości, zaburzeń nastroju, jak również związanym z macierzyństwem: mającym trudności z zajściem w ciążę, doświadczającym niepłodności, będącym w trakcie procedury in vitro, w depresji ciążowej lub poporodowej, cierpiącym na tokofobię, mającym kłopoty adaptacyjne w nowej roli, jaką jest bycie matką. Wspieram kobiety po ciężkich doświadczeniach położniczych.
Podejście w terapii
W trakcie psychoterapii skupiam się na relacji, jaka nawiązuje się między klientem a jego psychoterapeutą. To w niej odzwierciedlają się, według mnie, wszelkie dotychczasowe ważne więzi osoby zwracającej się do mnie po pomoc. Poznając je, jesteśmy w stanie dotrzeć do przyczyn powstawania trudności i wpłynąć na ich zmianę, na rozwiązanie. Relacja jest drogowskazem. Kolejnym są potrzeby i oczekiwania człowieka. Z uwagą eksploruję je, szanuję, nie oceniam, nie krytykuję, a zaciekawiam się nimi i do tego samego zachęcam osoby, które ze mną pracują. Wszystko po to, aby osiągać cele w zgodzie ze sobą.
Edukacja
Jestem psycholożką oraz certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (nr certyfikatu 126). Ukończyłam 4-letnią całościową Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz 2-letnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Uczestniczyłam w pierwszym w Polsce szkoleniu psycholożek okołoporodowych Dyżur Psychologiczny, a także szeregu innych szkoleń koncentrujących się na wspieraniu kobiet w okresie okołoporodowym (u Katarzyny Skorupskiej, Elżbiety Wilkowskiej oraz Justyny Dąbrowskiej). Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologii Prenatalnej i Okoloporodwej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Cyklicznie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji oraz seminariów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u doświadczonych superwizorów.
Dodatkowe informacje
Zainteresowania zawodowe: zaburzenia nastroju, w tym depresja ciążowa i poporodowa, niepłodność, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, trudności w relacjach, sytuacje kryzysowe, zaburzenia odżywania, zaniżone poczucie własnej wartości.
Współautorka książki "Mamy dla mamy", kompleksowego wspierającego poradnika na temat macierzyństwa.