Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na dziennym oddziale psychogeriatrycznym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz dziennym oddziale podwójnych diagnoz Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie, a także w gabinecie prywatnym i w jednym z ośrodków psychoterapii we Wrocławiu.
Praca w zespole jest dla mnie nieocenionym źródłem wsparcia i wiedzy, umożliwia wzajemną wymianę doświadczeń i dzielenie wspólnej zawodowej codzienności.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej tegoż towarzystwa.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji – tak indywidualnej, jak i grupowej.
Obszary pracy
Pracuję z osobami przeżywającymi trudności związane ze zmianami nastroju, depresją, zaburzeniami lękowymi. Pomagam pacjentom doświadczonym przez traumy (zwłaszcza relacyjne), pochodzącym z dysfunkcyjnych domów, cierpiącym z powodu nieprzepracowanych strat czy żałoby. Wspieram osoby mające problemy w relacjach z innymi ludźmi, zmagające się z samotnością, niskim poczuciem własnej wartości, poczuciem winy i gorszości. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i młodymi dorosłymi.
Podejście w terapii
W swojej pracy integruję techniki pochodzące z różnych nurtów terapeutycznych, co pozwala mi na zachowanie elastyczności i większe otwarcie się na potrzeby osoby poszukującej wsparcia. Niezwykle ważna w procesie terapeutycznym jest próba spojrzenia na przeżywane przez pacjenta trudności z jego perspektywy, co jest możliwe dzięki aktywnej, empatycznej i akceptującej obecności terapeuty oraz podążaniu za tym, co pacjent chce w sposób świadomy lub nieświadomy przekazać.
Bliska jest mi postawa humanistyczna, zwracająca uwagę nie tylko na deficyty, ale też zasoby. Gdy to możliwe i potrzebne, wykorzystuję w gabinecie elementy doświadczeniowe, które traktuję jako nieocenione źródło informacji na temat aktualnych przeżyć pacjenta, widocznych w żywym, bezpośrednim kontakcie tu i teraz.
Bazą mojego myślenia i rozumienia jest jednak podejście psychodynamiczne, pozwalające umieścić obecne trudności i sposoby funkcjonowania pacjenta w szerszym kontekście, spojrzeć na nie przez pryzmat tego, jakie były najwcześniejsze doświadczenia relacyjne w dzieciństwie i jak to, co nieuświadomione i niezaopiekowane, odbija się w codziennym funkcjonowaniu.
W kontakcie z pacjentem – już na etapie konsultacji – staram się budować atmosferę zaufania i szacunku, będącą w mojej opinii podstawą dalszej pracy, stanowiącą trzon do rozwijania solidnego przymierza terapeutycznego. W swojej pracy stawiam na szczerość i autentyczność, unikając w ten sposób tworzenia dystansu i barier utrudniających lub blokujących proces terapeutyczny. Relację terapeutyczną uważam za najważniejszy czynnik leczący – bez względu na stosowane narzędzia.
Edukacja
Jestem psycholożką, absolwentką studiów magisterskich o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Ukończyłam studia podyplomowe z praktycznej diagnozy psychologicznej, również na wrocławskim SWPS-ie.
Aktualnie uczestniczę w całościowym, 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie integratywnym, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a organizowanym przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.
Regularnie biorę udział w warsztatach, konferencjach i szkoleniach, pogłębiających moją wiedzę i poszerzających perspektywę pracy z pacjentami.Dodatkowe informacje
W Wellbee prowadzę procesy terapeutyczne zarówno online, jak i gabinetowo we Wrocławiu. Upatruję ogromną wartość w bezpośrednim kontakcie człowieka z człowiekiem, częściej zapraszając do procesów odbywających się stacjonarnie. Pewne treści mogą się w moim odczuciu pojawić tylko w żywym, realnym kontakcie, a o taki dużo prościej po wyjściu z ekranu i przejściu w bezpieczną przestrzeń gabinetu terapeutycznego.
Moje zainteresowania zawodowe skupiają się aktualnie wokół kilku głównych obszarów: terapia skoncentrowana na przeniesieniu (TFP), ciało w psychoterapii, psychotraumatologia.