Doświadczenie
Doświadczenie zdobywałam w fundacjach „Dobrze, że jesteś”, Hospicjum Świato oraz Centrum Praw Kobiet, wspierając osoby przewlekle chore i osoby doświadczające przemocy. Jestem również związana z Polskim Towarzystwem Psychoonkologicznym. Odbyłam staż w Klinice Psychiatrii Psychomedic w Warszawie, gdzie pracowałam z osobami w kryzysie psychicznym. Od sierpnia 2024 roku jestem częścią Fundacji Nagle Sami jako psycholog wspierający osoby przeżywające stratę i żałobę.
Jestem także wykładowcą na Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie z ogromną pasją dzielę się wiedzą na temat współczesnych problemów psychologicznych.
Obszary pracy
Jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny wspieram osoby zmagające się z lękiem, depresją, perfekcjonizmem i innymi trudnymi emocjami. Pomagam również tym, którzy doświadczyli różnych form straty, takich jak żałoba po bliskiej osobie (w tym również po ukochanym zwierzęciu), utrata zdrowia, zmiany związane z menopauzą, zakończenie relacji czy żałoba po stracie bliskiego w wyniku samobójstwa. Pracuję również z osobami, które doświadczyły trudnych relacji z osobami o cechach narcystycznych (rodzicami, partnerami, przyjaciółmi).
Dla mnie kluczowe jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której można swobodnie wyrazić swoje emocje. Towarzyszę w procesie odnajdywania siły do dalszego życia, a gdy trzeba, jestem po prostu obok, trwając w ciszy. W terapii skupiam się na zmianie myśli i zachowań, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Wspólnie z klientem poszukujemy zdrowszych nawyków i skuteczniejszych sposobów radzenia sobie.
Jako psychoonkolog wspieram osoby przewlekle chore i ich bliskich na każdym etapie choroby – od diagnozy, przez proces leczenia, aż po rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Pomagam im oswoić lęk, odnaleźć wewnętrzną siłę i budować odporność psychiczną w obliczu wyzwań, jakie niesie choroba. Tworzę przestrzeń do rozmów o obawach, emocjach i nadziejach, wspierając pacjentów oraz ich rodziny w znalezieniu sensu i ukojenia.
Podejście w terapii
Każdy człowiek, który trafia do mojego gabinetu, przychodzi z unikalną historią i potrzebą wsparcia. Moim celem jest stworzenie bezpiecznej atmosfery, w której można się otworzyć i poczuć zrozumienie. Strata i zmiany życiowe mogą sprawić, że czujemy się rozbici na milion kawałków – ale wierzę, że każdy ma w sobie siłę, by odnaleźć drogę do siebie i ruszyć naprzód. Towarzyszę w tym procesie, pomagając zaakceptować rzeczywistość i odnaleźć sposoby na odbudowanie swojego świata na nowo.Edukacja
Jestem psychologiem, psychoonkologiem, psychotraumatologiem i suicydologiem. Posiadam certyfikat Interwenta Kryzysowego. Obecnie kształcę się jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w Szkole Psychoterapii Behawioralnej Crescentia w Katowicach. Pracuję również w nurcie Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Jestem również w trakcie certyfikacji w Terapii Simontonowskiej.
Nieustannie poszerzam swoje kompetencje, uczestnicząc w sympozjach, szkoleniach i konferencjach. Ukończyłam pierwszą w Polsce Szkołę Onkowolontariatu oraz liczne kursy z zakresu pracy z osobami w żałobie w Fundacji Nagle Sami oraz Instytucie Dobrej Śmierci. Moja praca podlega stałej superwizji, którą odbywam w Fundacji Nagle Sami, Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym oraz pod superwizorami terapii poznawczo-behawioralnej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Dodatkowe informacje
Nieustannie się uczę, ponieważ wiem, że każda osoba, która do mnie trafia, zasługuje na profesjonalną pomoc i autentyczne zaangażowanie. Moim celem jest stworzenie przestrzeni, w której można się poczuć bezpiecznie, ważnie i wysłuchanym. Wiem, że rozmowa ma moc uzdrawiania, dlatego dbam o to, by być dla moich klientów wsparciem w najtrudniejszych momentach ich życia. Moja praca zawodowa poddawana jest stałej superwizji.