Wskazówki

W wellbee wiemy, że spotkanie z terapeutą i rozpoczęcie psychoterapii, to wyzwanie. Aby pomóc Ci jak najlepiej się do niego przygotować, proponujemy kilka przydatnych wskazówek:

Wybierz video rozmowę

Polecamy formę wideokonferencji - dzięki temu możesz zobaczyć swojego terapeutę i poczuć się niemal jak w gabinecie! Rozumiemy, że czasem z różnych względów nawet to jest niemożliwe - dlatego dajemy Ci zawsze opcję rozmowy telefonicznej.

Do wideokonferencji potrzebujesz relatywnie stabilnego i szybkiegopołączenia z internetem. Dobra wiadomość jest taka, że nawet 3G jest wystarczające.

Szybkość swojego łącza możesz sprawdzić na stronie – już 500kb/s powinno być wystarczające choć optymalnie będzie to przynajmniej 1,5 Mb/s.

Platforma wellbee wykorzystuje technologię Google Meet, która na komputerze działa w przeglądarce internetowej bez konieczności instalacji czegokolwiek. Jedyne co potrzebujesz zrobić, to zaakceptować prośbę Twojej przeglądarki o dostęp do mikrofonu oraz kamery, jeżeli korzystasz z Google Meet w tej przeglądarce po raz pierwszy.

Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Chrome. Firefox oraz Safari a nawet Microsof Edge są dobre.

Możesz bez problemu dołączyć do spotkania przez Google Meet na telefonie komórkowym, jeżeli masz problem z komputerem (na przykład zepsuta kamera). Wystarczy zainstalować aplikację Google Meet z Apple App Store (dla iOS) lub Google Play (dla Android). Pamiętaj, że trzymanie telefonu w ręce przez godzinę nie będzie komfortowe, więc znajdź stabilny sposób ustawienia go przed sobą :)

Użyj słuchawek

Dla Twojego komfortu polecamy Ci przygotowanie słuchawek z mikrofonem - w ten sposób wzmocnisz nie tylko swoją słyszalność i jakość odbioru połączenia, ale zadbasz także o swoją prywatność – nikt nieproszony nie będzie członkiem Twojej sesji z terapeutą ani konsultacji z Opiekunem Terapii.

Postaraj się wyciszyć wszelkie dźwięki w tle – wyłącz telewizor, radio, zamknij okno, jeżeli jest to możliwe. Ważne jest abyście wespół z terapeutą poczuli się komfortowo w tej wirtualnej przestrzeni.

PRO TIP

Przygotuj sobie szklankę wody, coś do notowania, chusteczki higieniczne, jeżeli ich potrzebujesz. Im mniej czasu poświęcisz na organizację tych przedmiotów podczas sesji, tym lepiej wykorzystasz swój czas z terapeutą.

Ustaw obraz połączenia

Dla optymalnej interakcji z terapeutą polecamy ustawienie kamery na wysokości wzroku i ustawienie się w odległości, która pozwoli przynajmniej uchwycić ciało od wysokości klatki piersiowej. Po ustawieniu się polecamy przestać na siebie patrzeć, gdyż obniża to naturalność interakcji. Możemy wyłączyć podgląd siebie naciskając w trzy kropki w prawym dolnym rogu Google Meet i wybierając funkcję “układ”.