
“Wielka woda” to z rozmachem nakręcony serial, z wieloma ciekawymi postaciami i wątkami. Twórcom się dobrze uchwycić skomplikowaną naturę relacji.
“Wielka woda” to z rozmachem nakręcony serial, z wieloma ciekawymi postaciami i wątkami. Twórcom się dobrze uchwycić skomplikowaną naturę relacji.
W jaki sposób traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa mogą powodować psychiczne rany, które wpływają na zdrowie psychiczne również w życiu dorosłym?
„Wielka domowa apteczka psychologiczna” to odpowiedź na potrzebę wsparcia zarówno dzieci i młodzieży, jak i i ich opiekunów. Nie zastąpi wprawdzie terapii, ale z pewnością może być wsparciem i uzupełnieniem tego procesu.
Autodestrukcyjne przekonania o byciu niedostosowanym i niewystarczającym towarzyszą wielu z nas. Autorzy książki „Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi” pokazują, jak przy pomocy technik zaczerpniętych z ACT i terapii schematów pracować z tym poczuciem wadliwości.
Jesteśmy zwierzętami stadnymi – czy nam się to podoba, czy nie. Ale co wtedy, gdy potrzebę budowania więzi przysłaniają nasze wewnętrzne blokady? Recenzja książki “Relacje na huśtawce”.
Lęk nie musi dyktować Ci warunków, według których masz funkcjonować. To Ty jesteś tu szefem, a książka „Przeprogramuj swój mózg” może zostać Twoim pomocnikiem.
Czasami martwimy się tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie zapanować nad swoimi myślami. Jak wydostać się z tej pułapki i żyć spokojnie? Sprawdź, co na ten temat pisze autor książki “Burza w twojej głowie”.
Rezyliencja to “poduszka bezpieczeństwa”, która ułatwia radzenie sobie ze stresem i życiowymi kryzysami. Jak wzmocnić rezyliencję i zwiększyć pewność siebie?
Jak wziąć życie w swoje ręce, spełniać marzenia i działać zgodnie ze swoimi wartościami? Ciarrochi i Hayes napisali o tym całą książkę, którą zrecenzowała Martyna Ościk.
Szacuje się, że w Polsce na zaburzenia lękowe choruje 20-25% osób. Oznacza to ogromną grupę chorujących potrzebujących wsparcia w walce z codziennością.
Złość jest oznaką, że nasze dzieci zmagają się z trudną lub frustrującą dla nich sytuacją, na którą czują, że nie mają wpływu. Jak reagować na złość dziecka?
Ugruntowane poczucie własnej wartości, wiara w siebie, akceptacja siebie oraz tego, kim jesteśmy, to ważne czynniki sukcesu, rozwoju zdrowych relacji i zadowolenia z życia. W jaki sposób o nie dbać?
Jak wygląda przemoc psychiczna? Jak uwolnić się z przemocowej relacji i odzyskać kontrolę nad życiem? Odpowiedź znajdziecie w nowej książce wydawnictwa GWP.
Nadmierny lęk skazuje nas na wycofywanie się i nie pozwala nam na życie w pełni z naszymi potrzebami. Co zrobić, żeby lęk nie zdominował naszego życia?
Jak można stać się uzdrowicielem dla samego siebie poprzez rozwijanie i praktykowanie uważnego współczucia? Zapraszamy do recenzji książki Paula Gilberta i Chodena, którą napisała Agnieszka Flis – Opiekun Terapii w Wellbee.
Jak postępować z dzieckiem wtedy, gdy rodzice podjęli decyzję na temat rozstania? Jak zadbać o to, aby dziecko przeszło przez cały proces jak najmniej poturbowane? Zapraszamy na recenzję książki “Przetrwać burzę” Elżbiety Zubrzyckiej.
Budowanie trwałej pewności siebie oparte na współczuciu nie ma nic wspólnego z litością czy pobłażaniem. Jak zatem spojrzeć na (pewność) siebie z życzliwością, akceptacją i zrozumieniem?
Książka “Pożegnaj wagę” mówi o tym, jak położyć kres ciągłej wojnie ze swoim ciałem i wyjść z błędnego koła nieskutecznych działań, tak aby wreszcie cieszyć się wolnością i dobrym samopoczuciem. Sprawdź, co na temat relacji z ciałem ma do powiedzenia terapia akceptacji zaangażowania ACT.